Sztuka przetrwania to forma aktywności, która jest bardzo złożona w swojej prostocie. Generalnie polega na radzeniu sobie w sytuacjach ekstremalnych. Uczy też gromadzenia wiedzy o naturze, geografii, ziołach, zwierzętach. Występuje kilka rodzajów surwiwalu.

wiatrówka z lunetą

Typy survivalu

Pierwszym typem jest survival militarny. Uczy jak postępować z bronią. Najczęściej testy czy próby odbywają się z wiatrówki. Dodatkowo rozwija percepcję i może być przydatny w sytuacji zagrożenia. Wiatrówka: https://ostry-sklep.pl/wiatrowki jest wykorzystywana jako imitacja prawdziwej broni. Adept może doświadczyć co to znaczy strzelać do celu. Może poczuć się jako prawdziwy żołnierz, którego celem jest obrona ojczyzny.

Kolejny typ to survival miejski. Charakteryzuje go radzenie w warunkach metropolii i dużego zagęszczenia. Ostatnim typem jest survival zielony. Pozwala on na silne obcowanie z naturą.

Przez co człowiek, który na co dzień jest zabiegany i nastawiony na sukces może odpocząć mentalnie i fizycznie. W sytuacjach ekstremalnych uczy jak poradzić sobie podczas wystąpienia klęski żywiołowej. Warto podkreślić, że ten survival uczy niesamowicie ludzi, którzy pochodzą z miast i tam się wychowywali, gdyż cywilizacja poza miastem jest zupełnie inna i nie każdy potrafi się w niej odnaleźć.

Leave a Reply: