Jak wybrać pistolet ASG?

Wybór pierwszego pistoletu ASG wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Istnieje bowiem wiele ciekawych rozwiązań, które różnią się między sobą cechami i właściwościami. O czym pamiętać podczas doboru? Jak wybrać pierwszą replikę tego typu? Ile kosztuje taki sprzęt?

Pistolet ASG

Przed zakupem pistoletu ASG warto zadać sobie pytanie, w jakim celu będziemy wykorzystywać pierwszą replikę. Jeśli chcemy postawić na zabawę w domu, dobrą opcją jest napęd sprężynowy. Czynne działanie w rozgrywkach ASG wiąże się jednak ze sprzętem z szerokiej gamy karabinów. Uniwersalnym wyborem jest szturmowy karabinek o napędzie elektrycznych. Ten model cechuje się:

  • szybkostrzelnością,
  • dobrym zasięgiem,
  • dostępnością części zamiennych i dodatkowych.

O czym pamiętać?

Nie zapominajmy o tym, że zastosowanie niektórych replik nie będzie odpowiednie do warunków rozgrywek ASG. Karabin snajperski nie sprawdzi się do walki w budynku, a pistolet jako broń główna nie znajdzie zastosowania w otwartym terenie. Sprawdźmy zatem, co oferuje dany pistolet, jaki jest jego zasięg, prędkość początkowa i czy jest przystosowany palny pierwowzór. Każdy z nas dobiera taką replikę, jaka będzie dla niego odpowiednia. 

Kolejną kwestią jest oszacowanie, ile mniej więcej zapłacimy za pistolet ASG. Na cenę repliki wpływa jej napęd, sposób wykonani i materiał, jaki został wykorzystany, Oczywiście producenci biorą też pod uwagę mniejsze detale typu nowinki technologiczne i licencjonowane oznaczenia. Najmniej zapłacimy za sprężynowe repliki, które odznaczają się prostym mechanizmem działania, co z pewnością przekłada się na cele. W tej kategorii znajdziemy tanie pistolety ASG wykonane z tworzywa sztucznego lub z metalu. Droższe będą karabiny snajperskie, które bazują na dobrej jakości. Jedno jest pewne – pistolet ASG powinien spełniać nasze potrzeby.