Czym jest system Hop Up?

Hop Up to specjalny system, jaki ma za zadanie podkręcać kulki wystrzeliwane z repliki ASG. Czym cechuje się komora Hop Up? Jak działa? Dlaczego warto na nią postawić?

Hop Up

Najprościej rzecz ujmując, system Hop Up bazuje na podkręceniu kulek, które są wystrzeliwane przez repliki ASG. W tym przypadku wykorzystywany jest Efekt Magnusa do teorii spłaszczenia trajektorii pocisku lecącego. Oznacza to, że dochodzi do upodobnienia do toru prawdziwego lotu z broni palnej. Co ciekawe, w praktyce aspekt ten dotyczy skorzystania z odpowiedniej uszczelki z gumy lub silikonu, która ma za zadanie nadawać ruch obrotowy rozpędzonej kulce. 

Komora Hop Up

System Hop Up sprawia, że podkręcona kulka z jednej strony wytwarza powietrze, co umożliwia jej skręcanie. W tym przypadku kulka będzie skręcać do góry wtedy, gdy podkręcenie odbędzie się w osi poziomej (dojdzie zatem do równoważenia siły grawitacji). Nie zapominajmy o tym, że siła dociśnięcia gumki Hop Up jest zależna od tego, jak bardzo będzie podkręcona i jaką siłę w znoszenia zastosujemy. Na uwagę zasługuje też rodzaj kule, które wybierzemy. Jeśli postawimy na cięższą kulkę, zastosować należy mocniejszy nacisk gumki. Jest to związane z faktem, że taka kulka szybciej opada ku dołowi, gdyż bazuje na większej bezwładności. Kwestia te działa też na odwrót – gry lekką kulkę podkręcimy za mocno, może ona zbyt wysoko polecieć. 

Sklepy online oferują szereg akcesoriów asg, w tym różnorodne warianty komór i gumek Hop Up. Dostępne komory Hop Up są wykonywane zazwyczaj z metalu, tworzywa sztucznego, czy też aluminium. 

System Hop Up cieszy się bardzo dużym uznaniem na rynku. Podkręcona kulka ma za zadanie wytwarzać powietrze w taki sposób, aby doprowadzić  do skręcenia. Pamiętajmy o tym, żeby zastosować odpowiedni nacisk gumki, co jest zależne od danej kulki. Więcej tutaj: http://www.taiwangun.com/pl/komora-hopup