Karabiny snajperskie ASG

Jednym z rodzajów replik ASG są karabiny snajperskie, nazywane również „snajperkami”. Są to repliki broni przeznaczonych do prowadzenia precyzyjnego ognia pojedynczego, przeznaczonego do likwidowania wybranych celów. Gracze ASG rozważający zakup tego rodzaju sprzętu powinni przed podjęciem decyzji zorientować się w dostępnych typach snajperek oraz istotnych parametrach, na które należy zwrócić uwagę.

Rodzaje karabinów snajperskich

Snajperki możemy podzielić na trzy grupy. Pierwszą z nich są karabiny gazowe. Źródłem zasilania w tym przypadku jest gaz (najczęściej to tzw. green gas).

Alternatywą do snajperek gazowych są sprężynowe karabiny ASG, spotykane najczęściej. Są one nieco mniej wygodne w użytkowaniu od gazowych, ponieważ w celu przeładowania konieczne jest naciąganie sprężyny.

Ostatnią grupą są snajperki elektryczne. Są one najmniej popularnym rodzajem, co nie oznacza jednak, że pozbawione są zalet. Wymienić wśród nich możemy większą odporność na warunki atmosferyczne oraz mniejsze wymagania dotyczące siły potrzebnej do przeładowania (w porównaniu ze sprężynową odmianą tego sprzętu).

Istotne cechy snajperek

Przy zakupie karabinu snajperskiego ASG należy zwrócić uwagę na szereg czynników, decydujących o późniejszej satysfakcji ze sprzętu. Jednym z nich jest rodzaj wykorzystanego zasilania – kwestia ta opisana została powyżej. Istotna jest również obecność elementów zapewniających komfort podczas gry, takich jak stopka lub dwójnóg. Warto także zwrócić uwagę na prędkość wylotową rozważanego karabinu (jest to kwestia istotna m. in. w przypadku obostrzeń pola, na którym zamierzamy grać). Do innych, wartych rozważenia elementów możemy zaliczyć: możliwość modyfikacji i ulepszania sprzętu, oraz dostępność elementów dodatkowych (takich jak podstawki, lunety, tłumiki, kolby i okładziny). Szeroka oferta na Taiwan Gun