Kto używa pasa taktycznego?

Pas taktyczny potrzebny jest wszystkim osobom, które zajmują się strzelaniem z broni zarówno na arenach sportowych jak też zawodowo. A więc na przykład policjantom i żołnierzom, myśliwym. Są podstawowym elementem wyposażenia tych ludzi. Kupuje się je w sklepach strzeleckich.

Bez problemu można je połączyć z kaburami albo ładownicami. Pasy taktyczne znane są także między innymi z westernów czyli filmów o kowbojach Dzikiego Zachodu. Pozwalają na szybkie wyjęcie broni, która zawsze i dosłownie znajduje się „pod ręką”. Na pewno każdy z Was widział takie elementy wyposażenia służb mundurowych jeśli nie „na żywo” to przynajmniej w filmie.

Co jeszcze warto wiedzieć o pasie taktycznym?

Innego rodzaju pasy taktyczne używają sportowcy, innego profesjonaliści. Mogą mieć one także różny stopień sztywności – od mało-sztywnych przez średnio-sztywne aż do usztywnianych. Bywają też produkowane w różnej szerokości. Robione są jako jednoczęściowe bądź też modułowe. Wytwarzane mogą być albo ze skóry, tworzywa sztucznego albo z partu. Szybkie zapięcie możliwe jest zawsze dzięki odpowiednio dobranej klamrze. Co ciekawe mogą też istnieć w wersjach dla osób praworęcznych i leworęcznych. Jeśli chodzi o kolory to najczęściej bywają brązowe, czarne, zielone, moro albo khaki. Ich cena waha się pomiędzy kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych. Na cenę tę wpływa nie tylko zastosowana technologia ale także (a może przede wszystkim) marka producenta.

Wiele sklepów internetowych pisze o pasach taktycznych z systemem MOLLE. Składają się one z dwóch części – jedna znajduje się na stałe w spodniach, druga może być dopinana za pomocą silnie przylegających rzepów. Solidnie wykonany pas techniczny może mieć nawet dożywotnią gwarancję, a w Taiwan Gun kupuje się taki pas razem z całym oprzyrządowaniem.