Domowa strzelnica – czy to możliwe?

Miłośnik strzelectwa nie ma w Polsce łatwego życia. Nie tylko niezwykle mocno utrudniony jest dostęp do broni, lecz także ilość publicznych strzelnic pozostawia wiele do życzenia. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej pada pytanie, czy da się samodzielnie urządzić domową strzelnicę?

Czy to legalne?

Podstawowe pytanie, jakie z pewnością wielu osobą się nasuwa, to czy budowanie własnej strzelnicy w domu jest legalne? Wszystko zależne jest od tego, jakiej broni będzie się w niej używało. Jeśli ma to być broń ostra, to oczywiście bez pokaźnej liczby pozwoleń taka działalność nie będzie możliwa. Jeśli jednak, zamiast strzelać bronią ostrą, do zabawy w strzelectwo wystarczy wiatrówka, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby w domu wygospodarować nieco miejsca, zawiesić kilka tarcz strzeleckich i doskonale bawić się w taki właśnie sposób.

Co będzie potrzebne?

Co jednak będzie niezbędne do tego, ab móc całkowicie bezpiecznie i w interesujący sposób bawić się w domowych warunkach w strzelanie z wiatrówki?
Z oczywistych względów wyposażyć się trzeba w tarcze strzeleckie ze sklepu ProTarget oraz broń. Polecane są wiatrówki ręczne, które zasilane są CO2, a przez to posiadają bardzo dużą wygodę użycia. Oprócz tego warto ze względów bezpieczeństwa wyposażyć się w specjalne okulary zabezpieczające oczy. Choć ryzyko jest niewielkie, to jednak rykoszetujący śrut mógłby, uderzając w oczy, dokonać ogromnych zniszczeń doprowadzając nawet do kalectwa.
Choć wykonanie domowej strzelnicy nie jest łatwą sprawą, to jednak daje to ogromną ilość satysfakcji.