Jak działają karabiny szturmowe?

Karabiny szturmowe są wykorzystywane podczas strzelanek rekreacyjnych. Repliki tych sprzętów cieszą się bardzo dużym uznaniem na rynku. Jakie modele są najpopularniejsze? Czym się wyróżnia karabin szturmowy?

Karabin sprężynowy ASG

Pierwszym rozwiązaniem jest karabin sprężynowy ASG, który jest bardzo popularny wśród osób rozpoczynających swoją przygodę z ASG. Plusem jest w tym przypadku niewielka cena i prosta obsługa sprzętu. Karabin sprężynowy to replika karabinu szturmowego i snajperskiego, która szybko zyskała uznanie na rynku. Producenci oferują sprawdzone marki, które pozwalają zachować dobrą jakość i solidne wykonanie. 

Karabin elektryczny ASG

Elektryczne karabiny są w skrócie nazywane AEG. To niezwykle popularna grupa replik ASG, która strzela kulkami 6 mm. Cechami są tutaj:

  • szeroki zasięg,
  • szybkostrzelność,
  • duża uniwersalność,
  • możliwość tuningu.

Nie bez powodu ta grupa replik ASG jest uważana za jedną z najważniejszych. Podczas zakupu postawmy na czołowych producentów, którzy zapewniają najlepszą jakość. 

Karabin gazowy ASG

Karabiny gazowe są tak zwanymi „gaziakami” – to realistyczne repliki, które w trakcie wystrzelenia kulki korzystają z rozprężenia CO2 lub green gasu. Okazuje się, że ten model odznacza się zmienną prędkością początkową, co wiąże się z wpływem temperatury otoczenia na proces rozprężania się gazu. To oznacza, że takie repliki są określane sezonowymi sprzętami. Ich działanie ogranicza się jedynie do ciepłych dni. Gazowy karabinek, mimo dużej wrażliwości na temperaturę, jest coraz bardziej popularny. Na uznanie zasługuje mocny system gas glow back i realistyczna obsługa manualna. 

Najpopularniejszymi modelami karabinków szturmowych ASG są karabiny sprężynowe, gazowe i elektryczne. Każde z nich ma szereg zalet (https://www.taiwangun.com/pl/karabiny-szturmowe), które warto wziąć pod uwagę w trakcie wyboru.