Sprzęt do samoobrony

Gaz pieprzowy jako sprzęt do obrony osobistej

W sklepach z akcesoriami militarnymi, takimi jak pistolety ASG czy specjalne sprzęty survivalowe można znaleźć gaz pieprzowy. Jest to świetny sprzęt do obrony osobistej, który przyda się szczególnie kobietom, które nie czują się bezpiecznie i potrzebują czegoś, co pozwoli im się obronić w ciężkich warunkach.

Działanie i skuteczność

Gaz zamknięty jest w specjalnym pojemniku, który bezpiecznie można nosić w torebce lub kieszeni, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. W razie sytuacji alarmowej, pojemnik można w łatwy sposób odbezpieczyć, a następnie rozpylić w kierunku twarzy agresora. Gaz pieprzowy ma efekt paraliżujący i drażniący, a więc w łatwy sposób może zniechęcić napastnika do dalszego atakowania. Ponadto niektóre gazy posiadają specjalny barwnik, który ułatwi identyfikację napastnika przez policję.

Zalety gazu pieprzowego

Dużą zaletą gazu pieprzowego jest to, że można go nosić w torebce i nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a w łatwy sposób może uratować życie. Jako sprzęt obronny jest niezwykle skuteczny i sprawdza się również w przypadku kobiet, które wcześniej nie miały styczności z tego typu wyposażeniem czy nawet dzieci, jeśli zostaną w tym celu specjalnie przeszkolone. Aby mieć pewność, że wykorzystanie gazu pieprzowego będzie w pełni efektywne, warto wcześniej skorzystać ze specjalnego kursu samoobrony, który pomoże poznać dokładne działanie i sposób używania tego środka obrony osobistej.

Dodaj komentarz