Sprzęt outdoor

Jak wybrać porządny nóż survivalowy?

Na półkach sklepowych można znaleźć bardzo wiele noży survivalowych, dlatego też wybranie tego najlepszego może być dużym wyzwaniem. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę wybierając nowy nóż.

O czym należy pamiętać?

Przed dokonaniem zakupu warto bardzo dokładnie określić wszystkie swoje indywidualne potrzeby i poważnie zastanowić się nad tym, czego tak naprawdę oczekujemy od noża survivalowego i przy jakich zadaniach będzie on wykorzystywany. W wielu sytuacjach wystarczy prosty scyzoryk albo nóż motylkowy, który można kupić w bardzo atrakcyjnej cenie. Bardziej wymagające osoby mogą pozwolić sobie na zakup noży taktycznych, myśliwskich albo wojskowych, które poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach.

Stała głownia czy składana?

Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, dlatego też warto poważnie zastanowić się, który mechanizm będzie dla nas najwygodniejszy. Składane motylkowe noże, jak łatwo się domyślić – zajmują mniej miejsca i bez problemu można je nosić w kieszeni. Jeżeli wybierzemy nóż w formie składanej, to warto rozejrzeć się także za dodatkową pochwą do przechowywania. Warto wspomnieć także i o tym, że noże ze stałą głowicą są zdecydowanie bardziej wytrzymałe i łatwiej je utrzymać w idealnej czystości.

składany motylkowy nóż treningowy

Dodaj komentarz