Sprzęt outdoor

Nóż składany – Dobry pomysł na prezent

Nawet najbardziej niepozorny nóż może okazać się wybawieniem z wielu trudnych sytuacji. Pomoże nie tylko przetrwać survivalową wyprawę. Przyda się na grzybach, na rybach i podczas wakacyjnego wypadu na camping. Szukając prezentu warto wiec postawić na nóż składany.

Jeden nóż, wiele zadań

Niewiele jest zadań, z którymi nie poradzi sobie dobrej jakości składany nóż. Pomoże przygotować drewno na opał i posiłek w trudnych, survivalowych warunkach. Zastąpi nożyczki, gdy trzeba będzie cokolwiek przyciąć, oprawić złowiona rybę oraz obrać i pokroić zebrane grzyby.
Nóż po złożeniu jest niewielki i bezpieczny w noszeniu. Można więc przytroczyć go do paska i mieć zawsze pod ręką. Spakowany nie grozi przypadkowym zacięciem, a w bagażu zajmuje bardzo mało miejsca. Znacznie mniej, niż cały zestaw narzędzi, z jakich na co dzień korzysta się w domu.

Funkcjonalny i estetyczny

Noże składane to propozycja na prezent nie tylko dla miłośników wypraw survivalowych. Przydadzą się też każdemu, kto lubi spędzać czas poza domem i w każdej sytuacji chce liczyć na siebie. Mały nóż składany przyda się w samochodzie i przy rowerze.
Na rynku dostępne są bardzo funkcjonalne modele wyposażone w dodatkowe akcesoria. Mogą to być np. małe cążki, korkociąg, a nawet pilniczek do paznokci. W wielu modelach wszystko to ukryte jest w bardzo estetycznej rękojeści.
Kupując nóż w prezencie warto pokusić się o dedykację, którą można wygrawerować na ostrzu.

Dodaj komentarz