Sprzęt outdoor

Egzotyka w codziennym zastosowaniu

Szukając dla siebie nietypowego noża, można natknąć się na naprawdę niezwykle projekty i wersje tego jakby nie patrzeć, bardzo prymitywnego wynalazku. Ludy na całym świecie potrafiły na drodze ewolucji wykształcić i stworzyć niezwykłe wynalazki z tej dziedziny, które zachwycają do dziś.

Nóż z Sumatry

Jednym z takich najbardziej jaskrawych przykładów noża pochodzącego z krajów dla nas egzotycznych jest karambit, który możesz obejrzeć w ostry-sklep.pl

Jest to nóż krótki o bardzo zakrzywionym ostrzu i rękojeści wyposażonej w kółka na samym końcu, w której umieszcza się palec dla zachowania jeszcze większej stabilności chwytu noża.

Wynalazek ten pochodzi z Sumatry, gdzie został stworzony jako zwykłe narzędzie rolnicze. Zakrzywiony kształt inspirowany był pazurami zamieszkujących tam drapieżników.

Dopiero Filipińczycy wiele lat późnej zaczęli stosować ten rodzaj ostrza jako broń.

Nowoczesne zastosowania

Dziś produkowany i sprzedawany nóż survivalowy karambit charakteryzuje się niezwykle agresywnym kształtem i stylistyką. Są to noże, które nie tylko doskonale spisują się w pracy ale również niezwykle atrakcyjnie się prezentują.

Decydując się na zakup noża survivalowego karambit trzeba jednak zwracać bardzo dużą uwagę na producenta i kraj w którym został dany nóż wykonany. Ze względu na kształt, jest to jeden z bardziej niebezpiecznych noży, nie tylko dla przeciwnika ale również dla właściciela. Powodem jest ryzyko uszkodzenia noża w przypadku jego bardzo złego wykonania. Skutkować to może zranieniem się i okaleczeniem. Decydując się kupić ten typ noża należy wybierać jedynie sprawdzonych i pewnych producentów.

Dodaj komentarz