Sprzęt do samoobrony

Pistolety na kule gumowe

Wszyscy mamy prawo do bezpieczeństwa a powszechnie dostępne w sprzedaży akcesoria do samoobrony nam to umożliwiają. Chociaż każdy z nas miał styczność z osobami noszącymi gaz pieprzowy lub paralizator to nie każdy wie, że istnieją też inne sposoby, aby powstrzymać napastnika. Jednym z nich są pistolety na kule gumowe.

Powstrzymanie napastnika

Pistolety na kulki gumowe są w pełni legalnym narzędziem służącym do obrony koniecznej. Pistolety najczęściej wykorzystywane są przez pracowników ochrony, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, aby inne osoby używały broni do samoobrony.

Broń na kulki gumowe, pod warunkiem niestrzelania w głowę napastnika, są w pełni bezpiecznym urządzeniem. Siła wystrzału kuli nie przekracza 17 dżuli, co jest wystarczające, aby zadać atakującemu silny ból bez uszkadzania działa.

Bogata oferta

Dostępne na rynku modele to różnorodne pistolety, rewolwery, strzelby pneumatyczne, jak i karabinki. Nie zależnie od rodzaju wybranej broni wszystkie z nich dostępne są bez zezwolenia. Ze względu na swoją różnorodność oferowana jest broń w szerokim zakresie cenowym. Najtańsze modele możemy odnaleźć już od 300 PLN. W przypadku bardziej zaawansowanych modeli cena może dość do kilku tysięcy złotych.

Pamiętamy, że sprzedawane pistolety kulkowe nie muszą służyć jedynie do samoobrony. Jeżeli zdecydujemy się na zakup tarczy strzelniczej broń może posłużyć w celach rekreacyjnych i być ciekawym sposobem na spędzenie weekendowego popołudnia wraz ze znajomymi. Zakup broni na kulki gumowe może być też początkiem większej pasji związanej ze strzelectwem.