Sprzęt do samoobrony

Różnorodne paralizatory

Polacy mają szczęście żyć w jednym z najbezpieczniejszych krajów w Europie. Nie zmienia to faktu, iż sporadyczne sytuacje mogące być zagrożeniem dla naszego życia, zdrowia lub mienia mogą przydarzyć się każdemu. Szczęśliwie polskie prawodawstwo zezwala na posiadanie sprzętu do samoobrony w postaci gazu pieprzowego, czy też paralizatora. 

Odpowiedni paralizator

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów paralizatorów, które często ukryte są w przedmiotach codziennego użytku. Jednym z takich przedmiotów jest latarka. Latarka z paralizatorem z ProTarget to ciekawe urządzenie, które oprócz walorów obronnych znajduje dużą ilość zastosować w życiu codziennym. Oferowane przez producentów latarki wraz z zamontowanym paralizatorem parametrami technicznymi nie odbiegają od klasycznych latarek. Z tego względu mogą być stosowane do oświetlania powierzchni. 

Zamontowany w latarkach paralizator również jest pełnowartościowym urządzeniem, które może z powodzeniem służyć do samoobrony. W zależności od modelu poziom generowanego natężenia i napięcia prądu będzie odmienny, aczkolwiek wystarczający, aby powstrzymać napastnika przed kontynuacją ataku. Pamiętajmy, aby latarki z paralizatorem kupować jedyne od renomowanych producentów lub wiarygodnych sklepów ze sprzętem do samoobrony. Podstawowy paralizator to koszt od 150 do 300 PLN.

Nie wiarygodny sprzedawca

Kupując sprzęt nieweryfikowalnego producenta lub niewiarygodnym sklepie narażamy się na poważne konsekwencje. Tego rodzaju sprzęt może generować zbyt wysokie natężenie i napięcie prądu. w takim przypadku napastnik oraz my samo możemy ucierpieć. Ponadto za szkodzę wyrządzoną napastnikowi możemy być ukarani za przekroczenie granic obrony koniecznej.