Sprzęt outdoor

Teleskopy astronomiczne i ich rodzaje

teleskop astronomiczny

Teleskop astronomiczny to narzędzie, jakie rzeczywiście oddaje (zarówno pod względem rozmieszczenia przestrzennego szczegółów, jak również systemu jasności) obraz widzianego wycinka nieba czy obiektu astronomicznego. Obserwowanie lub fotografowanie choćby mało widocznych obiektów jest dopuszczalne przez wykorzystanie w teleskopie luster czy soczewek o wielkiej wielkości. Taka budowa pozwoli na wychwycenie rozrzuconego oświetlenia powstającego choćby od niezwykle odległych obiektów.

Teleskopy refrakcyjne (soczewkowe)

Teleskopy astronomiczne refrakcyjne składają się z dużej tuby (tubus), w jakiej znajduje się parę soczewek skupiających światło przekierowywane potem do okularu obserwacyjnego. Większe rodzaje mogą zagwarantować rzeczywiście dużą ostrość i poziom detali. Teleskopy doskonale nadają się do użytku w mieście i do obserwacji wielkich oraz jasnych obiektów, takich jak Księżyc, Jowisz lub Saturn. To także odpowiedni dobór na teleskop dla początkujących. Bogatą ofertę teleskopów znajdziesz tutaj.

teleskop astronomiczny

Teleskopy rodzaju reflektor

Istotą obiektywu, jeśli idzie o takie teleskopy astronomiczne, jest krzywe zwierciadło. To oczywiście ono formuje światło – po prostu odbija padające światło w kierunku punktu ogniskowania. Tego rodzaju teleskopy są dość niedrogie oraz umożliwiają na obserwację choćby bardziej odległych obiektów. Profesjonaliści polecają natomiast, by przy wykorzystaniu tego teleskopu prowadzić obserwacje w miejscu jak najmniej zanieczyszczonym światłem. Odpowiednio korzystać z nich poza miastem. Rozróżniamy dwa rodzaje teleskopów rodzaju reflektor.