Sprzęt do samoobrony

Działanie gazu pieprzowego

W ostatnich latach znacząco wzrosła świadomość społeczna na temat samoobrony. Cały czas jednak narażeni jesteśmy na ataki złodziei oraz nożowników, którzy potrafią wykorzystać chwilę nieuwagi, żeby nas okraść lub zrobić krzywdę. 

Użycie gazu

Najbardziej podatne na ataki są oczywiście kobiety, które nie mają dużych szans w starciu z dużym napastnikiem. Dlatego warto posiadać gaz pieprzowy: https://ostry-sklep.pl/gazy-pieprzowe-i-obronne, który pomoże unieszkodliwić nawet bardzo silnego przeciwnika. Wiele kobiet zastanawia się jak wybrać gaz pieprzowy, który będzie skuteczny. Warto zwrócić uwagę na fakt, że gaz pieprzowy jest skuteczny nawet wobec zwierząt. Oczywiście należy używać go z rozwagą, ponieważ jeśli będziemy nieostrożni to możemy zrobić sobie krzywdę. Kluczowa jest przede wszystkim wielkość zbiorniczka, zasięg oraz stężenie substancji aktywnej. Na rynku można znaleźć gazy w postaci żelu oraz cieczy. Lepiej dokładnie poznać wszystkie produkty, ponieważ dostępne są różne rozpylające dysze. W zależności od celu stosowania wybieramy wielkość gazu. Głównym zadaniem jest oczywiście samoobrona, dlatego gaz pieprzowy powinien być dyskretnie schowany. Lepiej mieć go przy sobie, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać. Taka naprawdę od potrzeb indywidualnych zależy wybór pojemności. 

Zastosowanie gazu pieprzowego

Duża pojemność sprawdzi się dobrze w sytuacji, gdy napastnicy mają przewagę liczebną. Wtedy trzeba zachować szczególną ostrożność i umiejętnie używać gazu, żeby przypadkiem rozpylić go w swoją stronę. Gaz pieprzowy posiadają również służby mundurowe, które mogą dzięki niemu obezwładnić nieposłuszne osoby. Gaz w formie gaśnicy charakteryzuje się zdecydowanie największą pojemnością. Można śmiało powiedzieć, że jest to najlepszy wybór, jeżeli chodzi o obronę gospodarstwa domowego przed nieproszonymi gośćmi. Warto też poznać takie parametry jak SHU oraz OC. OC to kapsaicyna, która pełni rolę substancji czynnej w gazie pieprzowym. Jeżeli zależy nam na dobrej jakości, to powinniśmy wybrać gaz, w którym stężenie kapsaicyny wynosi przynajmniej 10%. Warto też pamiętać, że gazy pieprzowe posiadają różny zasięg. Zasięg niektórych wynosi nawet 5 metrów, a to naprawdę duża odległość. Teraz już będziesz wiedzieć jak wybrać gaz pieprzowy.