Militaria

Multitool – wielofunkcyjne narzędzie na każdą okazję

multitool

Multitool to kieszonkowy zestaw kilku bardzo przydatnych narzędzi, które mogą okazać się pomocne w wielu sytuacjach. Dzięki nim możliwe będzie otworzenie puszki z konserwą, posmarowanie kanapki czy odcięcie gałązki lub sznurka. Można też wkręcić śrubkę czy przeciąć druty i kable. Czym więc dokładnie jest multitool i kiedy może być potrzebny?

Z czego składa się multitool?

Chociaż na pierwszy rzut oka multitool przypomina zwykły scyzoryk, to jest to wrażenie mylne. Takie narzędzie, zależnie od modelu, może mieć nawet kilkanaście różnych elementów o innej funkcji, które mogą się przydać podczas wielu sytuacji w domu, w pracy i gdziekolwiek na zewnątrz. Multitool bardzo często składa się z takich elementów, jak:

  • Kombinerki,
  • przecinaki,
  • pilniki,
  • noże i scyzoryki,
  • otwieracze,
  • nożyczki,
  • wkrętaki,
  • miarki.

Wszystkie te części są składane i chowają się niewielkiej owalnej obudowie kieszonkowych rozmiarów. Dzięki temu możliwe jest zabranie narzędzi niemal gdziekolwiek, a całość jest bezpiecznie umiejscowiona, by nie stwarzać zagrożenia dla zdrowia czy życia.

Multitool na wycieczki survivalowe

multitool

Multitool z tego sklepu to narzędzie idealne do zabrania na wszelkiego rodzaju obozy przetrwania w miejscach dalekich od cywilizacji. Świetnie się sprawdzi na przykład w górach, podczas obozu w lesie czy kempingu w innym trudnym terenie. To też dobry wybór, kiedy planowana jest dalsza wycieczka piesza, a zatem plecak musi być możliwie jak najlżejszy i jednocześnie pełen funkcjonalnych przedmiotów. Dlatego multitool może pomóc zarówno miłośnikom harcerskich przygód, jak i samotnym wędrownikom po nieznanych obszarach.

Jak może się sprawdzić multitool przy takim użytkowaniu? Zastosowań jest bardzo dużo. Przede wszystkim może pomóc w otwieraniu długoterminowego jedzenia, jak puszki i saszetki. Wybrane narzędzia mogą też pozwolić na szybkie i solidne przymocowanie namiotu do gruntu. Nożyki natomiast bez problemu przytną gałązki na rozpałkę, a scyzorykiem można sobie wyostrzyć prowizoryczną włócznię i do spacerów i do nabicia kiełbaski na ognisko.

Multitool do codziennego użytku

Kupując wielofunkcyjny multitool, można też zyskać narzędzie pomocne w codziennych drobnych pracach domowych, kiedy na przykład poluzuje się śrubka od szafki. Miarka z kolei może być przydatna, pod ręką w przypadku niewielkich prac naprawczych czy remontowych w domu. Multitool sprawdzi się równie dobrze w miejscu pracy, szczególnie w różnego rodzaju warsztatach. To też doskonały pomysł na prezent dla każdego majsterkowicza, który lubi mieć w pobliżu kilka podstawowych narzędzi, pozwalających na zrealizowanie swoich pomysłów.