Pistolet gazowy – przydatny gadżet

Gadżety wykorzystywane w różnego rodzaju grach terenowych budzą sporo kontrowersji. Pomimo iż uznawane są za bezpieczne, bo w końcu można je kupić nawet przez Internet bez specjalnych zezwoleń, to mimo to mają one swoich przeciwników. Różnego rodzaju pistolety wykorzystywane są w terenowych grach zespołowych po to, by jak najbardziej oddać powagę i ważność tego wydarzenia.

Co na to prawo?

Pistolet gazowy z Protarget to jedno z najczęściej wybieranych akcesoriów, które bez większego problemu dostaniemy w większości, wszelkiego rodzaju sklepach z akcesoriami militarnymi czy też akcesoriami do samoobrony. Taki typ pistoletu możemy nosić przy sobie bez obawy o złamanie przepisów, ponieważ pistolet gazowy nie potrzebuje specjalnych zezwoleń. Oczywiście lepiej jest go nie nosić na widoku, ponieważ takie postępowanie może sprowokować różnego rodzaju organy do kontroli.

Jak działa pistolet?

Pistolet gazowy działa na zasadzie podobnej do np. standardowego gazu pieprzowego. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku uwalniany jest gaz obezwładniający. Mechanizm działania jest identyczny, z tą różnicą, że w przypadku pistoletu gazowego ma on inną formę (pistoletu). Taka, a nie inna forma, w samoobronie, służy głównie spotęgowaniu strachu napastnika, który nie wie, czy celuje się do niego z miotacza gazu, czy z prawdziwego pistoletu. Samo posiadanie tego pistoletu gazowego niesie ze sobą pewne ryzyko psychologiczne, ponieważ napastnik może zareagować bardziej agresywnie, widząc, że mierzy się do niego z pistoletu.

Leave a Reply: